Naturaalsetest juustest parukad ja nende hooldus

   

Naturaalsetest juustest parukaid peaksime hooldama intensiivselt, nagu meie enda juukseid. Pidage meeles, et ärge kunagi kammige parukat kui see on märg. Kammige parukas  õrnalt läbi enne šampooniga pesemist. Kammimiseks kasutage pehmet spetsiaalset parukatele mõeldud kammi. Ära kunagi kisu kammiga juukseid. Harja neid pehmelt.

Kui tihti pesta naturaalsetest juustest parukat?

Peske oma parukat vastavalt vajadusele ning kui tunnete, et selleks on vajadus. Pesemiseks kasutage Gisela Mayeri spetsiaalset šampooni, palsamit ja maski. Täitke kauss 30 kraadise veega. Lisage supilusikatäis šampooni iga kahe liitri vee kohta. Seejärel masseerige šampoon õrnalt parukasse ning seejärel laske juustel 2-3 minutit seista vees. Loputage hoolikalt ja korrake pesu uuesti alles siis kui  tunnete, et seda vajate. Peale paruka pesemist šampooniga veenduge, et juuksed oleksid rätikukuivad (kuivatage parukas kergelt vajutades see rätikukuivaks. Kandke maski peale nii, et kõik juuksed oleksid kaetud va. pealae osa. Hoidke maski 20 minutit, vajadusel kauem. Hiljem loputage hoolikalt. Silma sattumisel koheselt loputada rohke veega.


Peale pesemist on naturaalsetest juustest parukat võimalik föönitada, sirgendada, rulle keerata või lasta neil loomulikul viisil kuivada. Pesemise kuldreegel on enamasti see, et pesta tuleks nii tihti kui vajalik kuid nii harva kui võimalik. Sama kehtib ka stiili kohta: vähem on rohkem! Mõelge juba enda juustele, kuidas liigne kuumtöötlemine neile mõjub! Sama on ka parukaga. 

Kahjuks kalduvad ka kõige paremast kvaliteedist naturaalsed juuksed teatud aja möödudes  kaotama oma loomuliku sära. See on sellepärast, et tegemist on n.ö surnud juuksega ja seal ei toodeta rasu, mille tõttu meie juuksed elavad ja läigivad. Kui on juhtunud, et parukas on muutunud tuhmiks, siis sellele on abiks spetsiaalsed läikespreid.

Üldiselt oleneb paruka eluiga kandjast endast- kui palju parukat kantakse, pestakse, föönitatakse. Kõik sellised asjaolud mõjuvad juuste elueale.


Vaata kindlasti üle ka milliseid naturaalsetest juustest parukaid pakume. Juhul kui ei leia sobivat, siis astu kindlasti läbi meie esindusest ning tellime just teile sobiva paruka!
https://parukapood.ee/tooted/naturaalsetest-juustest-parukad-1