parukatest lähemalt

Parukatest lähemalt

Paljude naiste jaoks on paruka kandmine endiselt suure tabuga seotud.

Meie Parukapoes soovime sellele lõpu teha, sest teame, et tänapäeva parukad on palju paremad kui nende maine. Sõna "parukas" tekitab enamikus meist ebamugavust, sest see ei sarnane sellele, mida see peaks olema, nimelt sinu enda juuksed.

Paljud peavad parukat vanamoodseks ja kivistunud nähtuseks, mida seostatakse ainult vanemate inimestega.

Võib-olla tekivad sulle mõtted parukatest, mis tuule käes e lendle ja on liiga suured ning paksud ning eelkõige ebanaturaalsed.

Kuid nii see üldse olema ei pea.


Parukad, mis on ajaga kaasas

Tänapäeval valmistatakse parukaid nii, et need näevad väga loomulikud välja.

Parukaturul on tootearendus kiirelt edasi liikunud. Enamik neist on tänapäeval käsitsi valmistatud või sisaldavad käsitsi valmistamise elementi koos sellega, mida nimetatakse monofilamendiks.

Sel viisil saavutatakse väga loomulik välimus, luues illusiooni loomulikult peanahast välja kasvavatest juustest. Saad oma paruka valida triipude ja väljakasvu efektiga, et värv näeks täiesti loomulik välja. Loomulik värvide segu annab parukale elu juurde.

Kui sul on hakanud hallid juuksed kasvama, võid leida paruka, kus leidub halli värvi mitmes erinevas toonis ja halli protsendis.

Tegelikult saad päris mänguliseks minna ja valida omale ühe päris vinge paruka 😊


Parukate nimetused

Paljudel parukatel on täna ka lace front, nähtamatu juuksepiir.

Paruka nõrgim koht on esiosa. See peaks eelistatavalt olema nähtamatu ja väga kerge. Selle saavutamiseks on olemas lace front (lihtsalt nimetagem seda nii), mis on õhuke võrk, kus iga juuksekiud on sõlmitud põhja ükshaaval ja tihedus on nii madal, et paruka esiosa sarnaneb täiesti loomuliku juustepiiriga.

Pea meeles, et lace frontiga parukaid tuleb käsitleda väga õrnalt, et esiosa ei kahjustuks.


Vali õige suurusega parukas

Enamikul inimestel on erinevad peamõõdud.

Kuid kõige olulisem mõõt on pea ümbermõõt. Tänapäeval saad valida parukasuuruse vahemikus S kuni L.

Parukate tagaosas on takjapaelaga kinntused, millega saad paruka suurust reguleerida kuni 1,5 cm

Parukas peaks hästi ja kindlalt istuma ning mitte häirivalt mõjuma, seega on sobivus oluline. Veendu alati, et sinu pea ümbermõõt oleks õigesti mõõdetud, et sinu uued juuksed istuksid ideaalselt ja oleksid mugavad kanda.

Parukas ei tohi istuda liiga tihedalt või liiga lahtiselt, ja see ei tohi olla peas viltu ega asuda liiga kõrgel laubal.


Paruka koht otsmikul

Parukal on oma täiesti loomulik koht otsmikul ja see ei tohi olla liiga madalal.

Vastasel juhul näeb see ebaloomulik välja.

See on viga, mida paljud teevad, kuna soovivad kindlustada, et parukas istuks kindlalt. Parukas leiab oma loomuliku tasakaalu peal, kui sellel on täiesti õige suurus ja sobivus ning kui see istub seal, kus peaks, eriti otsmikul.

Võid mõõta kaugust ninaotsast kulmude ääreni. Tavaliselt on see 3-4 sõrme laius. Sama kaugus peab olema sinu kulmude äärest põhja ääreni parukal.

Nii võid kindel olla, et parukas on õiges kohas ja sinu juustepiir näeb välja loomulik.

On veel üks murekoht, paljudel inimestel pole ümarat kukalt ja siis on sul tunne, et parukas liigub kogu aeg ülespoole. Ka sellele on tänapäeval lahendus, sametist reguleeritav parukapael, mis takistab parukal peas ebasobivalt  liikuda.